hogyan segíthetnek az megoldások a feldolgozóipar

Milyen kihívások állnak jelenleg a feldolgozóipar előtt? A tapasztalt mérnökök és technikusok hiánya a helyszínen csak egy példa, de sajnos számos más kihívás is felmerül. Szerencsére a mesterséges intelligencia (AI) kihasználása sok gyártó szervezetnek segített megbirkózni és megoldani ezeket a problémákat.

A feldolgozóipar jelenlegi kihívásai
Milyen kihívásokkal kell tehát szembenéznie ma a gyártásnak ? Íme néhány fő probléma, amelyet a gyártók megpróbálnak megoldani.

Munkaerőhiány – tapasztalt mérnökök és technikusok hiánya, különösen a területen
Növekvő követelmények a termékminőség javítására és a költségek csökkentésére
Rövidebb termékéletciklus
Az üzleti környezet globalizációja által előidézett fokozódó verseny
Az alkalmazottak sokszínűsége és nemzetközivé válása
Ebben a blogban közelebbről megvizsgáljuk az egyes problémákat, és azt, hogy a mesterséges intelligencia hogyan segíthet ezeknek a kihívásoknak a megoldásában.

Tapasztalt mérnökök és technikusok hiánya a helyszínen

Nem titok, hogy a terméktervezéshez és -fejlesztéshez szükséges készségeket nehéz elsajátítani és szakértővé válni. Hasonlóképpen, a gyártóberendezések ellenőrzéséhez, üzemeltetéséhez és karbantartásához, valamint a termékek biztonságos, gyors és nagy pontosságú összeszereléséhez szükséges készségeket nem sajátítják el egyik napról a másikra. Az ezekkel a képességekkel rendelkező tehetséges mérnökök és technikusok tömeges nyugdíjba vonulás időszakába lépnek, és emiatt a munkaerőhiány ország e-mail lista élesedik. Nyugdíjhosszabbítási és újrafoglalkoztatási rendszerek készülnek, de fontos kérdés ezeknek a technológiáknak és készségeknek a következő generációnak való átadása.

Növekvő kereslet a termékminőség javítása és a költségek csökkentése érdekében

ország e-mail lista

Ez az egyre szigorúbbá váló termékminőség

javítási és költségcsökkentési követelmény a feldolgozóipar “örök problémájának” mondható. A legtöbb hagyományos tevékenység, mint például a kiscsoportos tevékenységek és a költségcsökkentési tevékenységek, ezt a problémát hivatottak megoldani. Az elmúlt évek üzleti fukuoka és wales ~ japanese stratus technical president blog vol.28 környezetének gyors változásaival azonban a probléma megoldása helyett egyre több akadály van. Az új termékek bevezetésének és a hatékony értékesítés korszakának vége. A terméktervezési szakaszban kulcsfontosságú a fogyasztói vásárlási magatartás pontos elemzése és megértése. Más szóval, jó minőségű, alacsony költségű, fogyasztói igényeket kielégítő termékeket kell piacra vinni.

Rövidebb termékéletciklus

A termékek piacra vitelének életciklusa lerövidült, ami azt jelenti, hogy az alkatrészeket nagy léptékben kell előállítani, hogy a befektetések megtérüljenek (ROI). Emiatt a teljes gyártási folyamat optimalizálása kulcsfontosságú.

Az üzleti környezet globalizációja által előidézett fokozódó verseny

Napjaink feldolgozóiparában a tengerentúli termelés általánossá vált. Olyan korszakot élünk, amikor a termékeket nem csak a fejlett országokban lehet értékesíteni, a gyártás célpiacai pedig bővülnek, a régiók, köztük a feltörekvő országok is változatosabbak, mint korábban. Ebben az esetben szükséges az egyes régiók piaci igényeinek megfelelő termékek fejlesztése és a marketingtevékenység részletesebb lebonyolítása.

Íme egy példa arra, hogy mennyire fontos

a területhez illő termékeket tervezni. Nem sokkal ezelőtt, amikor Japán gazdasága az „elveszett évtizedeitől” szenvedett, két nagy LCD TV-gyártó versengett a piaci részesedésért Indiában. Egy cég termékei olcsóbbak és a legnagyobb piaci részesedéssel bírnak. Egy másik tr számok cég mélyreható tanulmányt végzett az indiai fogyasztók által kedvelt TV-képernyő színeiről, és azt találta, hogy az élénkvöröst preferálják a sima vörössel szemben. Szerencsére a cég termékei csak kisebb szoftvermódosításokat igényeltek a képernyő színegyensúlyának megváltoztatásához, így az új módosított termékek piacra dobásakor az emberek hírneve “kicsit drága, de a színek jók”. Egy évvel később a vállalatnak sikerült megszereznie a legmagasabb piaci részesedést.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top